Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach

Deklaracja dostępności

Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach.

Data publikacji strony internetowej: 2020-11-13. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-11-13.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
Wyłączenia:
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11-13. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Piotr Złotkowski, kozienice@domypomocy.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 614 32 69 wew. 37. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynki oraz wejścia do budynków mieszkalnych bez barier architektonicznych. Cztery parterowe budynki, w tym jeden budynek rehabilitacji. Wszystkie budynki z podjazdami dla wózków inwalidzkich. Jeden budynek dwukondygnacyjny , posiadający dwa ogólnodostępne wejścia z wiatrołapami  oraz jedno do pomieszczenia technicznego. Budynek posiada  podjazdy dla wózków inwalidzkich i windę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Schody  prowadzące na drugą kondygnację szerokie i zaopatrzone w poręcze. Ciągi komunikacyjne, łazienki, toalety we wszystkich budynkach  zaopatrzone w poręcze dla osób niepełnosprawnych.  Wszystkie pomieszczenia w budynkach przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynki wyposażone w system  przyzywowo – alarmowy  i instalację sygnalizacji pożaru, drogi ewakuacyjne oznaczone. Budynki oznaczone dużymi, widocznymi tabliczkami z numerami, główne wejścia do budynków oznaczone. W godzinach od 7.00 do 15.00 , od poniedziałku do piątku, pracownik portierni znajdującej się przy bramie wjazdowej udziela informacji i wskazuje osobom zainteresowanym w którym kierunku należy się udać aby załatwić sprawę. Do budynków prowadzą następujące wejścia:

Budynek nr 2  usytuowany prostopadle do głównego wejścia na teren posesji. Wejście główne do budynku z lewej strony.
Budynek nr 1 usytuowany prostopadle do budynku nr 2. Wejście do budynku na dłuższej ścianie po lewej stronie, vis a vis wejścia do budynku nr 2.
Budynek nr 3 i budynek rehabilitacji (R) . Od bramy wjazdowej należy kierować się w lewą stronę, wzdłuż rzeki , mijając położone po prawej stronie budynki nr 2 i 1 . Za budynkiem nr 1 skręcić w prawo. Po lewej stronie znajduje się budynek rehabilitacji oznaczony R, do którego prowadzą pierwsze drzwi. Kolejne drzwi budynku stanowią główne wejście do budynku nr 3.
Budynek nr 4 . Od bramy wjazdowej należy kierować się w lewa stronę, mijając położone po prawej stronie budynek nr 2, nr 1 i budynek rehabilitacji(R).  Budynek dwukondygnacyjny nr 4 z głównym wejściem od strony rzeki. W budynku nr 4 na parterze /pokój nr 2/znajduje się gabinet dyrektora. Teren posesji ogrodzony, ciągi pieszo-jezdne, ogród i parkingi dostosowane do poruszania się przez osoby niepełnosprawne. Do każdego z budynków można podjechać samochodem. 
Do wszystkich budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynki nie mają oznaczeń w alfabecie Braille'a.

Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach znajduje się w gminie Kozienice, w powiecie Kozienickim, ok. 100 km na południowy wschód od Warszawy.

Aplikacje mobilne

nie posiadamy

do góry